Indukční průtokoměry

Montážní příslušenství

Sady pro průtokoměry se snímači typu „F“

Základní sady pro montáž senzorů průtoku typu „F“. Sady lze dodat v provedení z klasické “černé“ nebo z nerezové oceli. Standardně obsahují příslušné montážní příruby s hrubou těsnící lištou a přípravou pro připojení zemnicích vodičů, zemnicí vodiče, zklidňující úseky, vláknitopryžové olejivzdorné těsnění, šrouby, matice, podložky a ostatní drobný spojovací materiál.

Sady pro průtokoměry se snímači typu „W“ a „W-ss“

Základní sady pro montáž senzorů průtoku typu „W“ a „W-ss“. Sady lze dodat v provedení z klasické “černé“ nebo z nerezové oceli. Standardně obsahují příslušné montážní příruby svýkružky pro přesné uložení snímače a s přípravou pro připojení zemnicích vodičů, zemnicí vodiče, zklidňující úseky, vláknitopryžové olejivzdorné těsnění, svorníky, matice, podložky a ostatní drobný spojovací materiál. Montážní sady z nerezové oceli lze doplnit PTFE – teflonovými těsněními.

Speciální montážní sady

Sady vyráběné na míru konkrétním požadavkům zákazníka. Výroba dle dodané technické dokumentace. Nabízíme různé připojovací komponenty, jako jsou CLAMP dle DIN 32676, potravinářské šroubení dle DIN 11 851, vnitřní nebo vnější trubkové závity „G“, příruby dle norem DIN, EN, ČSN, ASA, JIS…, s hrubou těsnící lištou nebo plochou, s výkružkem atd. Do speciální montážní sady je možné integrovat například sifon pro stálé zatopení průtokoměru, různé členy, jako jsou ventily, návarky pro teploměry, tlakoměry, různé odbočky, kolena nebo redukce a jiné požadované prvky. Sady mohou být z feromagnetických ocelí (11 373, 11 523…), nerezových ocelí (17 240) případně z „chemické“ nerezové oceli (17 349).

Zemnicí kroužky

Používají se zejména při montáži průtokoměru do plastového potrubí. Kroužky dodáváme ve světlostech DN10 – DN600. Pro výrobu používáme technologii pálením laserem. Kroužky jsou vyráběny z chemické nerezové oceli 17 349 (SS316L) o síle 3 mm. Součástí jsou navazující otvory příslušných průměrů na roztečné kružnici dosedacích přírub, čímž je zajištěno jejich správné středění v potrubí. Pro připevnění zemnicích vodičů je na kroužku připraven otvor pro šroub M6. Po dohodě lze vyrobit speciální provedení zemnicích kroužků požadovaných rozměrů a tloušťek. Při objednání je nutno specifikovat parametry použitých přírub (např. EN1092 – DN65/PN16)

Ostatní komponenty pro montáž průtokoměrů

Výroba doplňujících komponent pro instalaci průtokoměrů, jako jsou svorníky různých délek a průměrů, příruby ploché i krkové stěsnící lištou nebo s výkružkem, se závity pro upevnění zemnicích vodičů, zklidňující úseky speciálních délek. Navazující části potrubních úseků například s integrovanými sifony, ventily, návarky pro instalaci souvisejících čidel jiných veličin (teploměry, tlakoměry,…).